Spomienkový recitál na bývalú študentku Júliu Sokolovú

Dňa 28.6.2021 sme sa zúčastnili na spomienkovom recitáli bývalej žiačky Evanjelického lýcea Julky Sokolovej.

Mali sme možnosť spoznať jej tvorbu skrze prednes básní, piesní a hry na klavíri a objaviť kúsok jej duše cez príbehy jej blízkych.

Napriek jej tragickému osudu, ktorý ju postihol v mladom veku, napísala Julka veľa krásnych diel poézie aj prózy. Písala aj rôzne muzikály a my sme mali možnosť počuť aj jej vlastnú kompozíciu.

Ako jedno z jej posledných diel napísala Julka svoju maturitnú prácu, ktorá, musíme priznať, bola naozajstným fantastickým a skutočne nádherným výtvorom.

Spomienkový recitál bol aj pre nás, žiakov lýcea, veľkou inšpiráciu. Vnímame ho ako jeden veľký umelecký zážitok a ďakujeme, že sme ho mohli zažiť.

Laura Pavlovičová 3.B a  Adriana Vargová 3.B

[Best_Wordpress_Gallery id=“183″ gal_title=“spomienkový recitál na bývalú študentku Júliu Sokolovú“]