Prváci v Carnuntum

Všetky tri prvácke triedy sa zúčastnili výletu do archeologického múzea Carnuntum, nájdené, vykopané a renovované rímske sídlo z čias 40 rokov 1. storočia nášho letopočtu.

I keď bola zima, všetci sme plne zaujatí počúvali výklad sprievodkyne. Pozreli sme si rímske kúpele či pôvodné domy a dozvedeli sme sa niečo viac zo života ľudí, ktorí tu žili. Je výborné, že škola v rámci pedagogického procesu umožní študentom aj návštevu historických pamiatok spojenú s výkladom. Po náročnom intelektuálnom dni sme dobili energiu v čokoládovni v Kitsse.

(Text napísala Linda Grófiková, 1.C.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.