Prespávačka na Palisádach 1. júna 2017

Tento rok sme Deň detí oslavovali nie len príjemnou prechádzkou do Sadu Janka Kráľa spojenou so športovými aktivitami alebo turistickou vychádzkou na Železnú studničku spojenú s opekačkou, ale dve triedy (3. ročník  Sekunda B) mali možnosť zažiť prespávačku v škole.

Deti sa na prespávačku veľmi tešili a najmä tí mladší sa jej nevedeli dočkať:)

Popoludnie sme začali aktivitami v Prezidentskej záhrade. Deti zo školského klubu si zmerali svoje športové sily na šiestich stanovištiach, ktoré si pre nich pripravili starší spolužiaci a vedomostné aktivity, ktoré pripravila p. uč. Konopeusová. Za splnenie všetkých úloh deti boli odmenené sladkou odmenou.

Zvyšok popoludnia sa tiež niesol v športovom duchu. Deti z 3. A a Sekundy B si vytvorili miešané družstvá a z chuti sa vyšantili pri hraní futbalu. Po zápase ich čakali príjemné melónové osvieženie a sladké keksíky.

Vonku sme riadne vyhladli a deti sa už tešili na objednanú pizzu, pričom čakanie sme si skrátili pozeraním rozprávky a “veľkáci“ počúvaním piesní.

Po večernom hodovaní žiakov čakala beseda s geológom p. Madarásom a seizmografičkou p. Fojtíkovou s Ústavu vied o Zemi SAV. Pán Madarás mal pripravenú prezentáciu Ako sa spí v Himalájach a veľmi pútavo rozprával deťom o svojom pobyte v základnom tábore pod Mnt. Everestom. Pani Fojtíková vysvetľovala deťom ako vzniká zemetrasenie, aké problémy musí riešiť obyvateľstvo v oblasti Himalájí v súvislosti so zemetraseniami a ukazovala zábery o poslednom veľkom zemetrasení v r. 2015. Prednáška mala veľký úspech, o čom svedčilo veľa zvedavých detských otázok.

Ďalším programom bola prechádzka večernou Bratislavou spojená so zmrzlinou. Príjemná prechádzka zákutiami historickej časti mesta nás už naladila na spánok. Karimatka, spacák, tvrdá podlaha v triede, ani rušná ulica a hluční smetiari o 6.30 hod. neboli celkom príjemnými spoločníkmi, ale deti neodradili od otázky, či by takúto akciu nemohli mať častejšie:)

Ešte spoločné raňajky – vianočka s džemom a môže sa začať nový deň v škole.

ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii prespávačky. Deti boli nadmieru spokojné:)

« 1 of 2 »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.