Noc výskumníkov v Starej tržnici

Tak ako každý rok i tento sa naši terciáni zúčastnili festivalu vedy Noc výskumníkov, ktorý je podporovaný Európskou komisiou na podporu výskumu, vývoja a inovácií.

Noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 33 štátoch Európy a hlavnou snahou komisie je pod mottom „Researchers are among us“ – Výskumníci sú medzi nami, priblížiť verejnosti výskumníkov ako „obyčajných“ ľudí s neobyčajným povolaním. Vysvetliť, čo ich priviedlo k povolaniu výskumníka, čo ich motivuje k neustálemu bádaniu, aké otázky si najčastejšie kladú, k čomu ich práca priviedla a kde je možné výsledky ich výskumu uplatniť v bežnom živote.

Žiaci mali možnosť vidieť interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, veľkoplošné projekcie, vyskúšať si v praxi rôzne biologické a chemické pokusy. Najzaujímavejší bol asi 3D hologram nadrozmerného mozgu spojený s prednáškou o funkcií mozgu.

 

(Napísala pani učiteľka Anka Holická.)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.