Exkurzia Praha (tercia B + tercia A)

V dňoch 31. mája až 3.júna 2018 sme podnikli výnimočnú exkurziu, v ktorej sme skĺbili viaceré vyučovacie predmety – geografiu, dejepis, biológiu, telesnú výchovu, náboženstvo, multikulturalizmus a praktické životné zručnosti ako napríklad – cestovanie s kuframi v Pražskom metre a bývanie v hosteli 🙂

Počasie nám vyšlo výborne, zažili sme aj výdatný lejak, aj pokazené električky 🙂

Boli to 4 dni nabité programom so štipkou voľného času, plného poznávania čarovných kútov Stovežatej, ktoré vám radi priblížime aspoň takto, v krátkosti.

Deň prvý – štvrtok –  návšteva históriou pretkaného Židovského mesta. Spoznávanie unikátnej architektúry synagóg, ale aj ťažkých životných osudov Židov počas 2. svetovej vojny a rôznych zvykov v židovského náboženstva. Počuli sme na vlastné uši a „live“ oslavu mladých židovských mužov s ich tradičnými a úchvatnými piesňami. Večerné mesto – nádherné Staromestské námestie! Všetci padáme únavou do postele z ranného skorého vstávania na vlak.

Deň druhý – piatok – plavba loďou po Vltave, chrám sv. Víta, Hradčany, muzikál Muž se železnou maskou – divadlo Brodway, večerné Václavské námestie (majú tam aj McDonald..)

Deň tretí – nádherné rozárium, rozhľadňa Petřín (dobré fyzické výkony a adrenalínový zážitok), Strahovský kláštor, Malá strana, Kampa, Karlov most,  zámok Trója (neskutočné maľby), sady Letná – večerná prechádzka mestom (+ bonus – trdelník!)

Deň štvrtý – nedeľa – totálne vyčerpanie z chodenia dokončené v úžasnej ZOO!

Od prvého dňa po posledný o zábavu nebola núdza. No veľa sme sa dozvedeli, vďaka rôznorodým referátom, ktoré si zaujímavo pripravili účastníci exkurzie (a niektorí veľmi dobre!)

Ďakujeme  hlavnej sprievodkyni a organizátorke exkurzie – pani učiteľke Holickej!

« 1 of 3 »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.