Diskusia s Valentínou Sedilekovou

Date: 06.03.2017

Time: 14:00

Location: trieda č. 3, Lýceum (Vranovská 2)

Na diskusiu do komunikačného krúžku zavíta ďalší milý hosť – Valentína Sedileková. Stretnúť a porozprávať sa s ňou môžete 6.3. o 14.00 v pondelok v triede č. 3.

Valentína Sedileková získala LEAF Award 2016 za aktivity a projekty, v ktorých dosiahla obdivuhodné výsledky ako líderka, či členka tímu. Jej všestrannosť, umelecky, študijne aj športovo demonštrovaná cieľavedomosť, rešpekt voči druhým, vytrvalosť, ako aj schopnosť motivovať iných je inšpiratívnym príbehom aj vzhľadom na jej angažovanosť v prospech širšieho okolia.

Za svoj najväčší úspech táto 16-ročná študentka Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici považuje vydanie knižky – prvej časti fantasy trilógie Pokrvní. So svojimi prácami sa umiestňuje pravidelne na popredných miestach v celoslovenských literárnych súťažiach Kováčova Bystrica, Galéria talentov a Cesty za poznaním minulosti. Okrem krásneho písania sa venuje aj blogovaniu a novinárčine, je takisto súčasťou redakcie školského časopisu G-life.

V časopise využíva kombináciu tvorivosti a manažérskych zručností, kde ako členka redakčnej rady zabezpečuje tlač, grafikov a takisto prispieva vlastnou tvorbou. Valentína má vášeň aj pre školu, najmä pre históriu.

Svoju motiváciu zdieľa aj s ostatnými žiakmi na školách v rámci svojho „Turné po školách”. Valentína vedie besedy zamerané na motiváciu, inšpiráciu a sny. Má radosť z pozitívnej spätnej väzby a z ohlasov na besedy, ktoré organizuje. Okrem vlastných aktivít, ktoré vedie, je aj súčasťou tímu mladých ľudí, s ktorými organizuje TEDxYouth Banská Bystrica.

(Autorkou uvedenej fotografie je Caroline Caerulus.)