Evanjelické lýceum a 75. výročia

Minuloročné 75. výročie SNP a tohtoročné, januárové 75.  výročie oslobodenia Autschwitzu si študenti našej školy pripomenuli návštevou Múzea SNP v Banskej Bystrici dňa 29. 1. 2020. Pietne miesto v Nemeckej so svojím desivým mementom rozšírilo zámer návštevy.
Evanjelická cirkev, v časoch naplnených vraždením, nestratila svoju kresťanskú a ľudskú  tvár. Práve preto naša škola už dlhodobo rozširuje vyučovanie  dejín holokaustu prostredníctvom autentických zážitkov stretnutí a návštev miest, ktoré nesú tragickú stopu nepredstaviteľného utrpenia a vyvražďovania. Odborný výklad v múzeu, nová multimediálna výstava k 75. výročiu SNP a hlavne filmovo zachytené svedectvá z Nemeckej našim študentom opätovne potvrdili, aké dôležité je prepojenie historického poznania s úctou k životu, rešpektovaním bytia a inakosti v dnešných podmienkach.
(Text pripravila p. prof. Mária Radúchová.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.