Ekologická exkurzia Kolárovo (Sekunda A, B)

20.apríla 2017 sa žiaci sekundy A a sekundy B zúčastnili ekologickej exkurzie organizovanej organizácie OLO v rámci Olománie. Navštívili sme firmu General Plastic v Kolárove, ktorá spracováva odpadové PET fľaše. Žiaci sa dozvedeli o technológii spracovávania plastového odpadu. Výsledným produktom firmy je praná vločka, z ktorej vyrábajú regranulát. Regranulát je základom pre výrobu rôznych nových produktov – nové PET fľaše, textilné vlákna, výlisky, fólie a ďalšie produkty. Žiaci boli vedení k porozumeniu dôležitosti triedenia odpadov a ich znižovaniu.

A. Holická

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.