Dni finančného spotrebiteľa 2019

Dňa 23.10.2019 sa v Národnej banke Slovenska uskutočnili Dni finančného spotrebiteľa.

Študenti z Evanjelického lýcea v Bratislave sa zapojili do súťaže, ktorej cieľom bolo vymyslieť slogan na tému Ako sa správa zodpovedný finančný spotrebiteľ a zároveň ho výtvarne spracovať. Boli sme úspešní, pretože jedna z prác našej triedy, Tercie B, bola vybraná do užšieho výberu z vyše 100 škôl. Celá trieda sme boli pozvaní do Národnej banky Slovenska. V NBS sme sa stretli so žiakmi a študentmi ďalších troch škôl – ZŠ Veľké Kapušany, Gymnázium Zvolen a ZŠ Špišské Vlachy. Mali sme možnosť vidieť priestory banky a pokračovali sme v súťažení o prvé tri miesta.  Organizátori si pre nás prichystali zaujímavý program. Prešli sme si náučným chodníkom finančného spotrebiteľa, prezreli sme si výstavu Od koruny k euru a dozvedeli sme sa rôzne informácie o ochranných prvkoch bankoviek a o tom, ako rozpoznať falzifikáty. Počas všetkých disciplín sme dostávali čokoládové mince, vďaka ktorým sa na konci rozhodlo, ktorá škola bola najúspešnejšia a najšikovnejšia. My sme si hrdo priniesli do triedy pohár druhého miesta spolu s desiatkami čokoládových mincí. Obohatili sme si svoje finančné vedomosti a dozvedeli sa veľa zaujímavého.

Týmto by sme sa chceli poďakovať Národnej banke Slovenska za takúto príležitosť a  reprezentovanie Evanjelického lýcea.

 

Študenti Tercie B

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.