Dejepisno-geografická exkurzia Carnuntum-Petronell

Exkurzia Carnuntum-Petronell

Exkurzia Carnuntum-Petronell

Takmer na skok od Bratislavy sa nachádza unikátne archeologické nálezisko a pozostatky mesta Rímskej ríše, ktoré bolo kedysi plné bežného ľudu i vojakov. Navštívili sme úchvatnú Pohanskú bránu. V parku Carnuntum sme sa prešli zrekonštruovaným obydlím bohatšieho Rimana Luciusa, obchodníka s látkami. So zaujímavým výkladom lektorov sme zistili všeličo zaujímavé z bežného života občanov tohto mesta z pred takmer 1700 rokov. Napríklad čo jedli Rimania v tomto meste, aj ako vyzerala spálňa.

Prešli sme sa krásne vyzdobenými kúpeľmi, vyskúšali si písať na voskové tabuľky (predchodcovia školských zošitov). Niektorí odvážlivci si vyskúšali aj oblečenie pre pánov a dámy. Neobišli sme ani amfiteáter, kde kedysi súperili gladiátori.

Nemohli sme si ujsť krásny výhľad na kľukatý Dunaj z ruín

Plný program plný nových informácii a iste aj vedomostí 🙂

Ďakujeme pani učiteľke Holickej, organizátorke a zároveň aj sprievodkyni exkurzie 🙂

 

Sekunda A, B a pani učiteľka

« 1 of 3 »

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.