Brigádovali sme :-)

Zvolali sme brigádu, a aj keď to do poslednej chvíle nevyzeralo na dostatočnú účasť dobrovoľníkov, nakoniec všetko dobre dopadlo. 🙂

V Rovinke sa ráno stretli 4 autá, do ktorých sme naložili nábytok (v podstate darovaný) zo Slovenskej Sporiteľne. Nakladať pomáhali okrem zamestnancov „darcu“ aj manžel našej pani riaditeľky, šofér auta, ktoré nám poskytla mamina Bystríka Fodora (náš druhák), či Dominik z budúcej 5.B.

Hneď po príchode sa do vykladania pustili mnohí – okrem zamestnancov školy aj ďalší budúci piataci béčkari – Lucka a Martin, či Adam a Sima z 3.A. Pomôcť bola aj Janka, ktorá má prvý ročník úspešne za sebou. A ešte nesmiem zabudnúť na dve dievčence, ktorých mená nepoznám, no viem, že sa s nimi v našej škole budeme stretávať od septembra, a Petru, ktorá ochotne pomáhala v knižnici.

A čo sme to vlastne robili?

Možno ani neviete, že za telocvičňou je sklad nábytku. Ten sme preriedili a vyhádzali staré kúsky.

Okrem toho všetky knihy zo slovenskej knižnice boli po potope premiestnené do triedy č. 12 a do jedálne, a aj napriek našej pôvodnej snahe začali niektoré plesnivieť. Bolo teda treba kúsok po kúsku prejsť a v prípade nepoužiteľnosti nielen vyhodiť, ale aj odpísať z inventáru. Ak kniha prešla prísnou kontrolou, putovala do slovenskej knižnice, kde ju uložili na správne miesto.

Nábytok, ktorý sme si z Rovinky doviezli, bolo treba poumývať, resp. vytepovať (máme aj nové stoličky!) a potom odniesť na správne miesto. Z niektorých miestností bolo treba povynášať starý nábytok, aby ho mohol tento nový nahradiť.

Zariadili sme aj prvú chill-out zónu, tá druhá by mala byť hotová v priebehu budúceho týždňa.

A ešte sme sa chodili kochať tým, ako to vyzerá v odborných učebniach (nové laboratórium a učebňa informatiky).

A aby ste verili, že to tak naozaj bolo, prikladám aj niekoľko fotiek (ospravedlňujem sa za nižšiu kvalitu).

[Best_Wordpress_Gallery id=“18″ gal_title=“Brigada“]