Beseda o umení čítať

Beseda o umení čítať

Dňa 26. februára 2018 sme mali besedu s pani Timoteou Vráblovou o umení čítať a spôsobe ako vstúpiť do príbehu. Prednášajúca nám ukázala, ako sa dá čítať medzi riadkami a ako nájsť v jednoduchom a krátkom texte hlbší význam.

Ďakujeme, že si pani Vráblová našla čas a venovala sa nám. Jej prednáška nám pomohla hlbšie pochopiť text a dostať sa na vyššiu úroveň v čítaní s porozumením.

Trecia B

Mgr. Timotea Vráblová, PhD., (1968) je vedeckou pracovníčkou Ústavu slovenskej literatúry SAV. Zaoberá sa slovenskou literárnou kultúrou 17. – 18. storočia. Detskú literatúru a Psychológiu detského diváka prednáša na Vysokej škole múzických umení. Venuje sa tiež projektom  tvorivého čítania detí a mládeže. Je prezidentkou Slovenskej sekcie Medzinárodnej únie pre detskú knihu IBBY.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.