Advent v Budapešti

Dňa 21. decembra 2017 žiaci tercií a niektorí žiaci sekúnd Evanjelického lýcea absolvovali jednodenný zájazd do predvianočnej Budapešti.

Navštívili sme veľa zaujímavých miest. Najskôr sme mali krásne výhľady z vyhliadky na Gelérte, kde pani sprievodkyňa rozprávala o histórii vzniku Budapešti a o jednotlivých budovách. Prešli sme okolo pevnosti Citadella k Pamätníku víťazstva.

Autobusom sme sa previezli cez centrum Budapešti na hradný kopec. Schodmi sme vystúpili k Rybárskej bašte, okolo sochy kráľa sv. Štefana  a baziliky sv. Matyáša. Zastavili sme sa pred hradným palácom s krásnym výhľadom na Dunaj a budovu Parlamentu.

O 12.00 hod sme mali vstup na prehliadku budovy Parlamentu. Predtým sme ešte mali možnosť pozrieť si výstavu týkajúcu sa histórie maďarského parlamentu. Prezreli sme si najväčšie skvosty budovy, a to najmä Svätoštefanskú korunu, miestnosť zasadania parlamentu i honosný vstup – schodište do budovy.

Záver návštevy Budapešti patril adventným trhom so svojimi tradičnými lákadlami a vôňami:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.