Vyber si školu, ktorá formuje osobnosti

Základná škola - Osemročné gymnázium - Anglické bilingválne gymnázium

Škola s bohatou históriou, ktorá je hrdá na svojich študentov, absolventov i učiteľov.

Uchádzači o štúdium

Výsledky prijímacích pohovorov na bilingválne štúdium.

Výsledky prijímacích pohovorov na osemročné štúdium.

Čo ponúkame študentom bilingválneho gymnázia?

Vzdelávanie

• v 5-ročnom bilingválnom štúdiu, a to aj s americkými lektormi (každý rok je medzi nami 8-10 super ľudí z USA)
  • získaš výborný základ pre štúdium aj na zahraničnej vysokej škole (naši absolventi sa dostali aj na Oxford, Cambridge, LSE, Saint Andre vs, Uppsala)
  • môžeš počas strednej školy vycestovať na študijný alebo výmenný pobyt do zahraničia, spoznáš iné kultúry, naučíš sa kriticky myslieť a vyjadrovať nielen v rodnom jazyku

Duchovný život

• evanjelické náboženstvo je v každom ročníku
  • ALE nevnucue Ti vieru
  • je o otázkach a hľadaní odpovedí
  • a ani s jednou otázkou o Bohu, viere a živote nemusíš ostať sám
  • Bohoslužby máme na škole každý týždeň (sú krátke, voláme ich CHAPEL) a v kostole niekoľkokrát ročne

Záujmové krúžky

• debatný – naučíš sa debatovať a prezentovať sa na úrovni
  • ekonomický – vyskúšaš si založiť a riadiť firmu
  • kaligrafický – skúsiš, že aj písať je umenie
  • a mnohé iné ako sú spevokol, či športové krúžky

Mimoškolské aktivity

Upcomings

10 PET vrchnáčikov pre pomoc druhým

Začína: 28.02.2017

Končí: 31.05.2017

Miesto konania: Palisády

Vyhlasujeme súťaž „10 PET vrchnáčikov pre pomoc druhým“. Na škole prebieha zber PET vrchnáčikov,  z ktorého finančné zdroje sú určené na charitu – prispievame na rehabilitáciu postihnutých detičiek (bližšie informácie viď webstránka HorebPet resp. naše nástenky).

Stretnutie absolventov EL / EL reunion 2017

Začína: 16.01.2017

Končí: 10.06.2017

Čas: popoludní

Miesto konania: Vranovská 2

S radosťou oznamujeme, že po vstupe do druhej štvrťstoročnice novootvoreného Evanjelického lýcea sa 10.6.2017 (sobota) popoludní plánujeme v priestoroch školy stretnúť s bývalými a terajšími anglickými lektormi i slovenskými pedagógmi ako aj našimi absolventami z rokov 1996-2011.

Pre Stredoškolákov Leadership Program

Začína: 06.05.2017

Končí: 30.06.2017

Čas: v soboty