Vyber si školu, ktorá formuje osobnosti

Základná škola - Osemročné gymnázium - Anglické bilingválne gymnázium

Škola s bohatou históriou, ktorá je hrdá na svojich študentov, absolventov i učiteľov.

Uchádzači o štúdium

Výsledky dodatočných prijímacích pohovorov na osemročné gymnázium.

Čo ponúkame študentom bilingválneho gymnázia?

Vzdelávanie

• v 5-ročnom bilingválnom štúdiu, a to aj s americkými lektormi (každý rok je medzi nami 8-10 super ľudí z USA)
  • získaš výborný základ pre štúdium aj na zahraničnej vysokej škole (naši absolventi sa dostali aj na Oxford, Cambridge, LSE, Saint Andre vs, Uppsala)
  • môžeš počas strednej školy vycestovať na študijný alebo výmenný pobyt do zahraničia, spoznáš iné kultúry, naučíš sa kriticky myslieť a vyjadrovať nielen v rodnom jazyku

Duchovný život

• evanjelické náboženstvo je v každom ročníku
  • ALE nevnucue Ti vieru
  • je o otázkach a hľadaní odpovedí
  • a ani s jednou otázkou o Bohu, viere a živote nemusíš ostať sám
  • Bohoslužby máme na škole každý týždeň (sú krátke, voláme ich CHAPEL) a v kostole niekoľkokrát ročne

Záujmové krúžky

• debatný – naučíš sa debatovať a prezentovať sa na úrovni
  • ekonomický – vyskúšaš si založiť a riadiť firmu
  • kaligrafický – skúsiš, že aj písať je umenie
  • a mnohé iné ako sú spevokol, či športové krúžky

Mimoškolské aktivity

Upcomings

Junior Freshhh 2017

Začína: 09.11.2017

Končí: 22.11.2017

Máte doma stredoškoláka, ktorého bavia prírodné vedy a má v sebe detektívneho ducha? Povedzte mu o online súťaži Junior Freshhh 2017. Slovnaft otvára tento rok už 5. ročník súťaže.

Anglicky už vieš, ale dokážeš aj efektívne preložiť text do slovenčiny alebo z nej? Máš sedemnásť a chuť zmerať si sily s rovesníkmi? Do pozornosti ponúkame prekladateľskú súťaž. Zvíťaz a zbehni si po cenu do Bruselu!

Turkey Party 2017

Konať sa bude: 23.11.2017

Čas: 16,00

Miesto konania: Vranovská 2

A je to zas tu – obľúbená, milovaná, zábavná, “komunitutvoriaca”, no hlavne chutná Turkey Party! 🙂

Deň otvorených dverí

Konať sa bude: 06.12.2017

Čas: 9,00 - 14,00

Miesto konania: Vranovská 2

Aj v tomto roku vás pozývame na deň otvorených dverí – zúčastníte sa našej chapel a pozriete sa, ako prebieha vyučovanie viacerých predmetov. Venovať sa vám budú nielen naši učitelia, ale aj naši študenti, ktorí Vás budú chodbami našej školy sprevádzať.   Pripravujeme pre vás takýto program: 9.00 – 9.45 –Read More

Deň otvorených dverí

Konať sa bude: 06.12.2017

Čas: 9,30 - 13,30

Miesto konania: Vranovská 2

Pozývame vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa  6. decembra 2017 (streda) v priestoroch školy na Vranovskej 2  od 9.30 do 13.30 hod.

© 2017: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress