Vyber si školu, ktorá formuje osobnosti

Základná škola - Osemročné gymnázium - Anglické bilingválne gymnázium

Škola s bohatou históriou, ktorá je hrdá na svojich študentov, absolventov i učiteľov.

Uchádzači o štúdium


Výsledky dodatočných prijímacích pohovorov na osemročné gymnázium. 


Čo ponúkame študentom bilingválneho gymnázia?

Vzdelávanie

 • v 5-ročnom bilingválnom štúdiu, a to aj s americkými lektormi (každý rok je medzi nami 8-10 super ľudí z USA)
 • získaš výborný základ pre štúdium aj na zahraničnej vysokej škole (naši absolventi sa dostali aj na Oxford, Cambridge, LSE, Saint Andre vs, Uppsala)
 • môžeš počas strednej školy vycestovať na študijný alebo výmenný pobyt do zahraničia, spoznáš iné kultúry, naučíš sa kriticky myslieť a vyjadrovať nielen v rodnom jazyku

Duchovný život

 • evanjelické náboženstvo je v každom ročníku
 • ALE nevnucue Ti vieru
 • je o otázkach a hľadaní odpovedí
 • a ani s jednou otázkou o Bohu, viere a živote nemusíš ostať sám
 • Bohoslužby máme na škole každý týždeň (sú krátke, voláme ich CHAPEL) a v kostole niekoľkokrát ročne

Záujmové krúžky

 • debatný – naučíš sa debatovať a prezentovať sa na úrovni
 • ekonomický – vyskúšaš si založiť a riadiť firmu
 • kaligrafický – skúsiš, že aj písať je umenie
 • a mnohé iné ako sú spevokol, či športové krúžky

Mimoškolské aktivity

Upcomings

Obedy v školskom roku 2017/2018

Začína: 23.08.2017

Končí: 30.09.2017

Stravovanie (obedy) pre Evanjelickú základnú školu a Evanjelické lýceum zabezpečuje Školská jedáleň pri ZŠ a Gymnáziu s vyučovacím jazykom maďarským, Dunajská 13, Bratislava. Obedy sa vydávajú v Školských výdajniach stravy v budovách školy – na Vranovskej a na Palisádach. Obedy sa budú  podávať od 5. septembra 2017 (prevzatie stravných lístkov 4. 9. 2017). Informácie a pokynyRead More

Zoznamy prvákov – bilingválne štúdium

Začína: 23.08.2017

Končí: 30.09.2017

Miesto konania: Vranovská 2

Milí naši prváci, už vieme, do ktorej triedy budete patriť a po prečítaní zoznamov uvedených nižšie to budete vedieť už aj vy. 🙂 Ďalšie informácie k začiatku školského roka nájdete na tomto webe, no sledujte i našu facebookovskú stránku, kde ich tiež priebežne pridávame. Tešíme sa na vás! 🙂

Zoznamy prímanov

Začína: 30.08.2017

Končí: 30.09.2017

Miesto konania: Palisády

Milí naši prímani, určite ste už zvedaví, do ktorej triedy patríte. Zistíte to zo zoznamov nižšie. Okrem toho si prečítajte aj to, ako bude vyzerať organizácia prvých školských dní. 1. OA 1. Čalfová Leonie 2. Dokupil Daniel 3. Fialová Júlia 4. Hukelová Hana 5. Chudíková Kristína 6. Ivanová Sofia 7.Read More

Zoznamy prvákov – Evanjelická základná škola

Začína: 30.08.2017

Končí: 30.09.2017

Miesto konania: Palisády

Zoznamy prváčikov sú už hotové. Okrem toho vás, milí rodičia, prosíme aj o oboznámenie sa s organizáciou prvých školských dní. 1.A 1. Bahna Matej Miloslav 2. Cunha Benjamin 3. Das Milica 4. Diliková Amélia 5. Hledík Sofia 6. Hort Leonard 7. Jalkóczy Adriana 8. Lacho Simeon Ján 9. Michna MatejRead More

© 2017: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.