Do práce na bicykli 2021

Národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa v zmysle štatútu súťaže zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Do školy na bicykli, kolobežke, peši, autobusom,…

Radi by sme nadviazali na minuloročnú mimoriadne úspešnú kampaň, kedy sa naša škola umiestnila na 96. mieste spomedzi takmer 2000 prihlásených spoločností v celej SR. Spolu sme prešli (všetkými spôsobmi) presne 3354,05km a ušetrili sme 710,31kg CO2.

Pre tých, ktorí minulý rok súťaž neabsolvovali máme niekoľko odpovedí na otázky:

  • áno, do súťaže sa môžu prihlásiť aj žiaci, každoročne sa prihlási niekoľko škôl (aj materských)
  • áno, môžete sa prihlásiť aj vy, rodičia
  • NIE JE POTREBNÉ CHODIŤ LEN NA BICYKLI, ekologická doprava je aj kolobežka, in-line korčule, skateboard, pešo, dokonca aj verejná doprava
  • súťaž trvá celý jún, teda od 1.6.2021 – 30.6.2021
  • na stránke https://www.dopracenabicykli.eu/ je potrebné sa zaregistrovať, najneskôr do 7.6.2021 (vtedy však už súťaž prebieha 7 dní).
  • za cestu do školy a zo školy na bicykli dieťaťa mladšieho ako 15 rokov zodpovedá rodič, nakoľko v zmysle zákona osoba mladšia ako 15r. môže ísť po ceste na bicykli len v doprovode dospelej osoby a povinne s prilbou

Registrácia

Naša škola je už zaregistrovaná, takže je možné pristúpiť k registrovaniu 2 – 4 členných tímov.

Registrácia tímu

V registračnom formulári sa vypĺňa mesto, v ktorom súťažíme, názov a IČO spoločnosti, v našom prípade Evanjelickej základnej školy (17327172), názov tímu.

Registráciu je potrebné takto vyplniť + vymyslieť a zadať názov tímu.

 

Registrácia jednotlivca

Za spoločnosť/školu je možné zaregistrovať neobmedzené množstvo tímov. Jeden člen tímu musí byť vedúci tímu. Systém je nastavený tak, že funguje na e-mailové adresy, na základe ktorých vytvorí konto súťažiacemu, aby si mohol zadávať do evidencie najazdené kilometre, či už pešo, na bicykli, verejnou dopravou,…

V prípade, že deti nemajú e-mail, je potrebné, aby aspoň vedúci tímu e-mailovú adresu mal. Na ten totiž príde okrem jeho vlastných prihlasovacích údajov aj súhrn tímu, kde bude vidieť nielen všetkých členov, ale aj ich prihlasovacie údaje. Pre registráciu detí, ktoré e-mail nemajú je možné zadať len nejaké formálne e-maily (napr. nemamejl1@azet.sk, bezmejlu2@azet.sk). Pre prihlásenie bežného člena tímu sa potom zadá tento vymyslený e-mail a systémom vygenerované heslo, ktoré dostane spomínaný vedúci v súhrnnom e-maile.

Vedúci tímu môže zo svojho konta pridávať jazdy úplne každému členovi tímu, tzn. ak bude vedúcim tímu napríklad rodič, vie zo svojho konta následne popridávať jazdy všetkým deťom v tíme, bez ohľadu na ich prihlasovacie údaje. (nie je potrebné sa prihlasovať z každého konta samostatne 🙂

Zadávať informácie do konta účastníka je ideálne denne, so spätnou platnosťou je to možné len za predchádzajúcich 6 dní.

Zloženie tímu je dobrovoľné a ľubovoľné.

Pre lepšie zorientovanie sa v súťaži si môžete prečítať https://www.dopracenabicykli.eu/statut-sutaze

 

 

Vyhodnotenie a ceny:

V snahe podporiť zdravú súťaživosť medzi rovesníkmi a s vidinou zvýšenia záujmu o pohyb a „alternatívny“ spôsob prepravy, všetci účastníci súťaže, ako ak súťažné tímy budú po ukončení súťaže vyhodnotení a podľa dosiahnutých výsledkov odmenení.

Pre víťazné tímy máme okrem diplomov pripravené atraktívne ceny súvisiace s tematikou súťaže. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční po jej ukončení.

Ale POZOR

Každý, kto sa do a zo školy dopraví alternatívnym spôsobom (inak než autom) aspoň polovicu dní počas mesiaca september, dostane hodnotný darček a diplom.

Zároveň je pre prvých 100 zaregistrovaných účastníkov súťaže pripravený drobný darček.


Koordinátor projektu:

Za pedagógov: Mgr. Petra Palkovičová (petra.palkovicova@evlyceum.sk)

Za rodičov: Mgr. Mária Šebestová (sebestova.ba@gmail.com)

V prípade akýchkoľvek nejasností, alebo otázok, nás prosím kontaktujte.


Súťaž Do práce na bicykli je založená na dôvere a čestnosti účastníkov, a preto veríme, že evidenciu najazdených kilometrov budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov, nakoľko údaje zozbierané počas kampane budú použité aj pre lepšie plánovanie dopravy našom meste.

© 2022: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Problémy so stránkou? Napíšte správcovi.