Vrchnáčiky z PET fliaš

Zber vrchnáčikov z PET fliaš prebieha v spolupráci so strediskom Quo Vadis na Hurbanovom námestí, ktoré je hlavným organizátorom zberu. Cieľom projektu je urobiť spoločnosť vnímavejšou na sociálne a environmentálne potreby a tiež ukázať, že každý môže pomôcť svojou troškou. Stačí chcieť a vytrvať. Zberom PET vrchnáčikov škola podporuje charitu – prispieva zdravotne znevýhodneným deťom na rehabilitáciu alebo ich liečbu. Podrobnosti celého projektu môžete nájsť na http://horebpet.sk .

Vrchnáčiky sa v našej škole zbierajú 4. rok. V školskom roku 2018/2019 nazbierali žiaci EZŠ 177365 vrchnáčikov (1556 na žiaka), žiaci EL 147813 vrchnáčikov (1137 na žiaka), spolu neuveriteľných 325178 kusov vrchnáčikov, vďaka čomu patríme medzi najlepších prispievateľov spoločnosti HorebPet.

Zber v tomto školskom roku začne 1.10.2019 a bude ukončený k 31.5.2020. (Spočítané vrchnáčiky s menom a triedou „zberača“ je potrebné odovzdať pani vrátničke.)

Koordinátorkou zberu PET vrchnáčikov je pani učiteľka Holická.