Aj Ty v IT!

Na základe ponuky organizácie Aj TY v IT a aktivity rodičov na Palisádach sa začal realizovať od začiatku februára 2019 v našej škole počítačový krúžok pre dievčatá Aj TY v IT (https://www.ajtyvit.sk/). Záujem o túto aktivitu prejavilo 15 dievčat vo veku 10 až 15 rokov. Krúžok prebieha pod odborným lektorstvom každý druhý týždeň v popoludňajších hodinách. Škola poskytla PC učebňu, účasť na tomto krúžku je bezplatná.

Na prvých štyroch stretnutiach sa dievčatá učili programovať hry v detskom programovacom jazyku Scratch. Počas ďalších stretnutí sa budú venovať Lego robotike. Posledné krúžky budú zamerané na programovanie s micro:bitom – s veľmi zaujímavým jednoduchým zariadením, ktoré dokáže simulovať veľa aktivít.

Cieľom krúžku je podnietiť záujem dievčat o programovanie ako možnosť orientácie dievčat na prácu v IT.

Koordinátorom aktivity je pani učiteľka Mgr. Anna Holická.