Naša Zuzka píše z USA

Ahojte!

Asi o tomto čase pred rokom som sa rozhodla stráviť svoj tretí ročník v zahraničí. Rozhodla som sa pre USA, pretože som si chcela zlepšiť angličtinu a spoznať túto krajinu snov. Rodina si ma vybrala v Michigane, kontrétne v mestečku Burr Oak. Na konci augusta som odletela za dobrodružstvom.

Dostala som veľmi dobrú hosťovskú rodinu, moja “host mum” je jeden z najviac energických ľudí akých poznám. Hneď tretí týždeň sme išli na týždeň do Wisconsinu k jazeru Chippewa. Tak obrovské jazero si ani neviete predstaviť, pokiaľ ho neuvidíte naživo. Musím uznať, že Američania majú ohromnú prírodu. Na začiatku októbra sme navštívili Detroit, kde sme išli na predsezónny zápas NHL. Pre mňa ako fanúšika hokeja to bol neskutočný zážitok vidieť obrovskú arénu a moje dva najobľúbenejšie tímy. Jeden z najlepších zážitov doteraz bol broadway muzikál Wicked, ktorý bol ohromný! Momentálne plánujeme ísť na moje narodeniny do Chicaga na tréning Chicaga Blackhawks a pozrieť si vianočnú výzdobu. Vo februári sme si naplánovali výlet do Las Vegas, Grand Canyon, LA, San Francisco a Yosemite National Park.

Škola v USA je neskutočne iná ako na Slovensku. Veľmi ľahká, ale školy sú tu o dosť lepšie vybavené ako na Slovensku. Na mojej telesnej sme vyskúšali všetky možné športy: golf, tenis, hokej, baseball, americký futbal a mnoho ďaľších. Škola má vlastné tenisové kurty, bazén, obrovské ihriská pre vonkajšie športy. Na vedecké predmety máme laboratória a krásne učebne.

Určite všetkým odporúčam vycestovať do USA a vyskúšať si život tu. Naučí vás to veľmi veľa a budete vedieť veľmi dobre po anglicky! Dúfam, že vás článok bude inšpirovať k vyskúšaniu si amerického života! 🙂

(Napísala Zuzka Obrancová.)

[Best_Wordpress_Gallery id=“46″ gal_title=“Zuzka USA“]