Nadácia Mateja Bela

Aj v tomto školskom roku je možné podporiť prácu Nadácie Mateja Bela a prostredníctvom nej aj prácu Evanjelického lýcea a Evanjelickej základnej školy. Sme vďační za každý príspevok, ktorý napomôže rozvoju oboch škôl a zlepší úroveň vyučovania.

Pomôcť v činnosti nám môžete aj venovanovaním dvoch percent z Vašich daní.

Poslaním Nadácie Mateja Bela je získavať finančné prostriedky formou darov, príspevkov, vrátane 2-% podielu zo zaplatenej dane z príjmov na zlepšenie podmienok štúdia na uvedených školách a ďalšieho vzdelávania pedagogických pracovníkov školy.

Od svojho vzniku nadácia významne pomohla po finančnej stránke Evanjelickému lýceu a Evanjelickej základnej škole v Bratislave. Financovala takmer všetky väčšie opravy budov (oprava strechy, okien – výmena za plastové, podláh), rekonštrukciu výdajne stravy na Palisádach a prispela na nákup učebných pomôcok, športových potrieb, hudobných nástrojov a často aj na bežnú prevádzku škôl.

Účel nadácie

• prehĺbiť vzdelávanie a osobný rozvoj študentov a pedagógov Evanjelického lýcea a Evanjelickej základnej školy v Bratislave,
  • podporovať materiálne a personálne zabezpečenie uvedených škôl,
  • napomáhať rozvoju evanjelického školstva na Slovensku.

• Vranovská 2, 851 02 Bratislava

Zakladateľ

• Nadácia Mateja Bela

Dátum založenia

• 26.6.1992

Predsedníčka správnej rady

• Ing. Edita Prostredníková

Správna rada

Pre nové funkčné obdobie od 1.1.2017 – 31.12.2019 je zmena v orgánoch správnej rady nadácie:

• Ing. Ľudmila Budajová
  • PaedDr. Vladimír Daniš
  • Ing. Ján Holčík,CSc
  • Mgr. Renáta Minarovičová
  • Mgr. Viera Pohoriljaková

Zmena zloženia orgánov nadácie v Nadačnej listine Nadácie Mateja Bela, zo dňa 20. 5. 2002 sa mení Dodatkom  číslo  7 a bola potvrdená Ministerstvom vnútra SR,  dňa 21.12.2016, číslo spisu 203/Na-96/191-8.

Správkyňa  nadácie  (funkčné obdobie od 1.9.2015 do 31. 8. 2018)

• Mgr. Oľga Hederová

Ekonómka

• Ing. Danica Kuciaňová