Lyžiarsky výcvik – Tercia A & Tercia B

Zimné stredisko Chopok – Jasná v Demänovskej doline bolo v dňoch 10.3. – 15.3.2019 miestom lyžiarskeho výchovno-vzdelávacieho výcviku (LVVK) pre 34 žiakov z Evanjelického lýcea osemročného gymnázia. Bývali  a stravovali sme  sa v hoteli Liptov, ktorý sa nachádza v blízkosti zjazdoviek na severnej strane Chopku. Žiaci boli rozdelení do 3 skupín podľa úrovne lyžiarskych schopností. Okrem lyžovania sme zvyšok voľného času trávili pri spoločných aktivitách – prechádzky v prírode, rozhovory, súťaže tímov vo vedomostnom kvíze, v tvorbe básne o LVVK, príprava hudobno-tanečného večera, súťaže v ping-pongu, či biliarde.

Každý večer sme zhodnotili náš deň a zabavili sa tvorivými aktivitami. Tímovou spoluprácou na svahu i mimo neho sme sa viac spoznali a spriatelili. S veľkou radosťou sme si v stredu vychutnali oddychovo – relaxačné popoludnie v aquaparku Tatralandia. Posledný večer bol spojený so záverečným vyhodnotením LVVK. Každý žiak získal diplom za absolvovanie lyžiarskeho výcviku.

Srdečná vďaka patrí  všetkým, ktorí sa o nás starali: vedúcemu LVVK – pánovi učiteľovi Mgr. Svetlíkovi, triednym učiteľkám TA,TB, pánovi zdravotníkovi  a našim zábavným a trpezlivým inštruktorom, zásluhou ktorých sa aj tí najbojazlivejší naučili lyžovať a skúsenejší si zdokonalili svoje lyžiarske zručnosti. Ďakujeme rodičom žiakov za akúkoľvek podporu, vecné odmeny a sladkosti pre deti.

Na záver naša veľká vďaka patrí Pánu Bohu za Jeho ochranu a zmysluplne prežitý čas v nádhernom chráme nízkotatranskej prírody.

(Text pripravila Mgr. Ľuboslava Žitňanová.)

ZLYŽOVALI LÝCEISTI

Zlyžovali lýceisti z Chopku, tiahnu do hotela,

ponad vysoké domy, ponad rovné plesá,

preleteli cez potok, cez tú šíru vodu,

sadli tam za stolom k dobrému obedu.

Duní mláka a lanovka za lanovkou sa valí,

Nad ním svieti biely sneh na vysokom bralí.

Pod tým svahom lýceisti na čaji sedia,

ich farebné helmy až do neba svietia.

Keď na svahu už žiaci v skupinách stoja,

Učiteľ s učiteľkami sa o nich už boja.

Na zjazdovke už ratraky čakajú,

Kým ich do služby už zase povolajú.

(1.miesto v tvorbe básne o LVVK. Vytvoril Kruhový tím v zložení: Janko, Lenka, Nika, Meggie, Maroš, Zhuo, Anita.)

LYŽIARSKY

Autobus si ide cestou,

natriasa sa podvozok,

cestujeme radi s piesňou

do Jasnej a na Chopok.

Na lyžiarskom sranda je furt,

je nás tu naozaj veľa,

od najvyššieho po najnižšiu,

zážitkov je super teda.

Delíme sa do troch skupín:

v najlepšej sú najlepší,

v strednej je vždy srandy veľa

a  kto je v tretej, sa naučí.

Všetci máme radi jedlo,

ale ako je to tu?

je to divné a nie málo,

táto kuchyňa má krízu.

Občas ale musím priznať,

nie je to tak zlé,

raňajky sa dajú papať,

je to mňamkuózne.

Lyžovanie je vždy sranda,

po svahu sa spúšťame,

vietor občas s nami máva,

ale my to: „Jasné!“, dáme.

Boli sme sa tiež aj kúpať.

Kde? No v Tatralandii,

nemohli sme sa však spúšťať,

škoda tejto informácie. (-ii)

Celkovo sme tu päť dní,

už sa blíži koniec.

Dúfam, že na konci všetci

zdvihnú víťazoslávny veniec.

A potom zas do školy,

štvorkám, päťkám sa vyhýbať.

Čo vám poviem? Lyžiarsky

každému z nás bude chýbať.

(Vytvoril: Trojuholníkový tím: Paula, Viktor, Martin M., Vladko, Natália, Matej – 1.miesto v tvorbe básne o LVVK.)

Súťažné tímy:

(disciplíny: vedomostný kvíz, spevácko-tanečné vystúpenie, báseň o LVVK, ping-pong, biliard)

1.miesto: Pluskový tím: Michal H., Martin D., Alexandra, Nina, Hanka, Barborka, Elenka – 73 bodov

2.miesto: Hviezdičkový tím: Lukáš B., Alžbeta, Matúš, Edo, Laura, Lukáš U. – 72,5 bodov

3.miesto: Srdiečkový tím: Kaja, Ella, Leo, Martin O., Sofka, Martin R., Samko – 72 bodov

4.miesto: Trojuholníkový tím: Paula, Viktor, Martin M., Natália, Vladko, Matej – 69 bodov

5.miesto: Kruhový tím: Janko, Lenka, Nika, Meggie, Maroš, Zhuo, Anita – 67 bodov

« 1 of 3 »