Speak English, write English, think English!

Anglické bilingválne gymnázium

Škola s bohatou históriou, ktorá je hrdá na svojich študentov, absolventov i učiteľov.

Anglické bilingválne gymnázium

5rocne

5 – ročný bilingválny program v jednotlivých ročníkoch poskytuje:

1. ročník: intenzívne vyučovanie v anglickom jazyku v štyroch rôznych kurzoch – spolu 14 hodín týždenne:

• anglický jazyk (učebnica Solutions intermediate);
  • anglická gramatika;
  • konverzácia v anglickom jazyku;
  • podľa možností aj matematika, informatika a evanjelické náboženstvo – 6 hodín týždenne.

2. ročník: 7 hodín anglického jazyka v 3 kurzoch:

• anglický jazyk (učebnica Solutions upperintermediate);
  • konverzácia v anglickom jazyku.

3. ročník: 6 hodín týždenne v troch kurzoch:

• konverzácia v anglickom jazyku.

4. ročník: 6 hodín týždenne v troch kurzoch:

• konverzácia v anglickom jazyku.

5. ročník: 6 hodín týždenne v dvoch kurzoch:

Okrem toho

• bilingválne vyučovanie predmetov – matematika, fyzika, chémia, biológia, geografia, dejepis a seminárov z príslušných predmetov,
  • každoročne, vďaka spolupráci s Evanjelickou cirkvou v USA zabezpečujeme 8-10 amerických lektorov, ktorí vyučujú literatúru a náboženstvo,
  • vyučovanie prebieha v celých triedach – maximum 33 žiakov, pričom
    • na anglický jazyk sa triedy delia na skupiny – 8 – 17 žiakov,
    • v predmetoch NEJ, EVN, TEV, INF sa trieda vždy delí na polovice,
    • v predmetoch SJL, MAT, CHE, BIO sa v niektorých ročníkoch jedna hodina týždenne delí na polovice.

2015-ja-slovensko_s-bielym-pozadimNaša škola (anglické bilingválne gymnázium) je zapojená do projektu JA Slovensko, ktorý je lídrom v podnikateľskom vzdelávaní na Slovensku.
Aktuálne sú naši žiaci zapojení do projektu JA Firma, ktorá simuluje reálne podnikanie – majú tak možnosť vyskúšať si všetky aktivity, ktoré sa viažu k podnikateľskej činnosti.
Žiaci maturitného ročníka navyše na seminári z ekonómie prostredníctvom online učebnice preniknú do tajov ekonómie a naučia sa uvažovať a rozhodovať sa ekonomicky. Takto aj cez tieto predmety dostávajú komplexné vzdelanie porovnateľné so vzdelaním, ktoré získavajú žiaci v 123 krajínách sveta v rámci JA Worldwide (39 krajín z toho patrí do JA Europe).

Upcomings

Turkey Party 2018

Konať sa bude: 22.11.2018

Čas: 16.00 - 19.00

Miesto konania: Jedáleň, Vranovská 2

A je to tu!

Deň otvorených dverí 2018

Konať sa bude: 05.12.2018

Čas: 9,30 - 13,30

Miesto konania: Vranovská 2

Pozývame vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa  5. decembra 2018 (streda) v priestoroch školy na Vranovskej 2  od 9.30 do 13.30 hod.

© 2018: Evanjelické lýceum v Bratislave | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress