Expert 2010/2011

11.01.2012

Výsledky súťaže Expert

 

Žiaci Evanjelického lýcea a Evanjelickej základnej školy sa v škol. r. 2010/11 zapojili do celoslovenskej súťaže Expert – geniality show - jedinečnej súťaže pre mladých EXPERTov na základných a stredných školách, ktorú organizuje spoločnosť Exam..

Hlavným cieľom súťaže je porovnať vedomosti žiakov z niekoľkých predmetov zároveň.

Súťaž EXPERT spočíva vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém, v ktorých sú zahrnuté otázky z angličtiny, dejín, informatiky, biológie, zemepisu, fyziky, chémie aj z rôznych druhov umenia. Každý súťažiaci si zvolil 2 spomedzi týchto ponúknutých tém:

• Anglický jazyk

• Dejiny

• Bity a bajty

• Svet umenia

• Tajomstvá prírody

Na vypracovanie testu mali súťažiaci 60 minút, každý odpovedal na 70 otázok (po 35 z každej témy, ktorú si zvolil). V každej otázke vyberal súťažiaci spomedzi štyroch ponúknutých možností jednu správnu.

Okrem vyznačenia správnej odpovede mohol súťažiaci pri každej otázke vyznačiť aj voľbu „Som si istý(á)". Ak vyznačil istotu pri správnej odpovedi, získal body navyše. Ak však vyznačil istotu pri nesprávnej odpovedi, body stratil.

Za dobrý výkon bol žiakom udelený titul EXPERT, za ešte lepší výkon, titul TOP EXPERT.

V školskom roku 2010/2011 súťažilo 9036 žiakov zo 425 škôl z celého Slovenska.

 

Najlepší výkon z našej školy dosiahla v kategórii Expert6 Natália Dobrocká I.OA, ktorá sa umiestnila v Anglickom jazyku na 12. mieste a v Svete umenia skončila na fantastickom 2. mieste. Celkovo obsadila 7. miesto a tým získala titul TOPExpert.

 

Expertami v kategórii Expert8 sa stali Matúš Juran III.OA (Dejiny 49. miesto a Svet umenia 23. miesto, celkovo 58. miesto) a Šípoš Peter III.OB (Tajomstvá prírody 38. miesto a Dejiny 114. miesto, celkovo 87. miesto).

 

Expertom v kategórii Expert9 celkovo na peknom 13. mieste sa stala Lucia Kasperová IV.OB (Anglický jazyk 10. miesto a Svet umenia 9. miesto).

 

 

Všetkým expertom srdečne blahoželáme!

 

 

 

Anka Holická

koordinátor súťaže na škole